25.01.2020 w Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie świętowaliśmy Jubileusz 5-lecia Naszego Warsztatu. Wydarzenie uświetniło wielu gości m. in. Wicestarosta Lubiński – Władysław Siwak, Burmistrz Ścinawy – Krystian Kosztyła, Radni Rady Miejskiej w Ścinawie (Monika Żogalska, Krzysztof Marek, Edward Sitarski, Jerzy Sztaba), ks. Prałat Bogdan Kaczorowski , ks. dr Andrzej Pławiak – Proboszcz w Ścinawie, Prezesi Stowarzyszeń – organizacji pozarządowych ze Ścinawy i Lubina, Panie Wolontariuszki Fundacji Przystań w Ścinawie, Fundator Fundacji Przystań Marcin Sutkowski wraz z członkami Rady Fundacji, Dariusz Jankowski – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie, Członkowie Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych przy Staroście Lubińskim, Kierownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z Lubina i Polkowic, Przyjaciele i sympatycy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, Pracownicy obecni i byli WTZ „Uśmiech”. Głównymi gośćmi byli jednak Uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Uśmiech”, ich rodzice i opiekunowie uczestników.

Warsztat utworzony został przez Fundację Przystań w Ścinawie i rozpoczął swoją działalność 30.12.2014r. Realizowane są zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej dla 30 uczestników z niepełnosprawnościami. Nie jest to jednak jedynie miejsce pracy i nauki umiejętności. „Jesteśmy grupą osób, tworzymy silną rodzinę, lubimy z sobą przebywać i pracować, dbamy wzajemnie o siebie, widzimy potrzeby w naszym zespole i pomagamy sobie, nawiązały się piękne przyjaźnie. Jestem dumna z tego że jestem uczestnikiem tej grupy.” – powiedziała Pani Prezes Dorota Giżewska. Sami uczestnicy serdecznie wypowiadają się o panującej tutaj atmosferze: „Warsztaty dla mnie to jest coś wspaniałego, jestem z nich bardzo zadowolona, mam dużo przyjaciół.” – mówi Beata Mały uczestnicząca w zajęciach od 5 lat.

Podczas Jubileuszu, Prezes fundacji uhonorowała kilka osób – przyjaciół Warsztatu Terapii Zajęciowej Uśmiech, wręczając statuetki:
– Pana Marcina Krzyżanowskiego – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego,
– Pana Krystiana Kosztyłę – Burmistrza Ścinawy,
– Pana Adama Myrdę – Starostę Lubińskiego
-Pana Marcina Sutkowskiego – Fundatora Fundacji Przystań w Ścinawie
– Panią Bogusławę Kulińską – Dyrektora Wydziału Społeczeństwa Obywatelskiego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

Jubileusz uświetnił występ Michała Wiśniewskiego, który był do samego końca skrywaną niespodzianką, a także Liliany Iżyk i Dawida Krężela. Prawdziwymi gwiazdami byli jednak uczestnicy Warsztatu, którzy wystawiali przedstawienie „Król Zastałek” a także instruktorzy wraz z Panią Prezes w przedstawieniu „Opowieść o Jeżu” będącym prezentem-niespodzianką dla wszystkich gości.

Dziękujemy wszystkim za przybycie