26.01.2020 w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie odbył się VII charytatywny koncert kolęd, w którym oczywiście wzięli udział uczestnicy Warsztatu wraz instruktorami i wolontariuszkami. Tradycją jest, że podczas imprezy nagrodę otrzymuje jeden z mieszkańców gminy szczególnie zaangażowany w działalność charytatywną. Tym razem kapituła konkursu wybrała właśnie Dorotę Giżewską, szefową Fundacji „Przystań” w Ścinawie prowadzącą Warsztat Terapii Zajęciowej „Uśmiech” i Dom Seniora.

– Ścinawski Anioł Dobroczynności to nagroda nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich, którzy przyczyniają się do funkcjonowania naszej fundacji i stale ją rozwijają. Wszyscy ci ludzie posiadają talenty i wzbogacają naszą grupę, wspaniale gotują, przygotowują niesamowite dekoracje – wylicza laureatka. – Ta praca wymaga dużo poświęceń, ale daje też ogrom radości. Osobne wyrazy wdzięczności należą się też wszystkim darczyńcom i wolontariuszom, dzięki którym możemy funkcjonować. Na koniec chcę podziękować tym wszystkim „aniołkom”, dla których istniejemy. To nasi podopieczni, którzy wspaniale się rozwijają i napędzają nas do działania – mówiła wzruszona laureatka.

Tym razem w trakcie koncertu zbierano pieniądze dla 11-Kacpra Kuchty z klasy Va tamtejszej podstawówki. – Dzieci, które sprzedawały ciasto w szkole zebrały około 1,5 tys. zł, podczas koncertu w kościele zebraliśmy około 3 tys. zł. Ale łącznie zostanie przekazane mamie Kacpra 10 tys. zł na leczenie chłopca, bo pani Dorota Giżewska zadeklarowała, że dołoży brakującą kwotę, czyli około 5,5 tys. zł