Fundacja Przystań w Ścinawie wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół i Rodziców Osób Niepełnosprawnych „Równe Szanse” w Lubinie rozpoczyna projekt pn. „Udostępnienie usług asystenckich dla mieszkańców województwa dolnośląskiego”. Projekt realizowany jest w okresie od 15.02.2023r. do 31.12.2023r. w partnerstwie dwóch organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Grupą docelową zadania jest 5 osób z niepełnosprawnościami mieszkańców dwóch powiatów Dolnego Śląska – lubińskiego i jaworskiego, w tym posiadających niepełnosprawność sensoryczną, ruchową i intelektualną o stopniu  umiarkowanym i znacznym, zagrożonych wykluczeniem społecznym, samotnych, schorowanych i niezaradnych życiowo, którzy wymagają wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowania w życiu społecznym.

Organizacje dokonują teraz naboru osób niepełnosprawnych i asystentów osobistych osób niepełnosprawnych.

Projekt realizowany jest na podstawie podpisanej umowy i przekazanym środkom finansowym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.