Fundacja Przystań w Ścinawie realizuje prawidłowo projekt „Terapeutyczne obiadowanie ”, Seniorzy otrzymują obiady  dwudaniowe, zgodnie z harmonogramem.  Osoby te w okresie od 03.10.2022r. do 30.12.2022r. korzystają z ciepłych posiłków. Uczestnicy WTZ w tym okresie X – XII 2022r. przygotowali i dostarczyli  744 obiady dwudaniowe. Obiady przygotowywane są wg wskazówek i jadłospisu przygotowanego przez dietetyka, a posiłki są zdrowe, zbilansowane i smaczne. Seniorzy są zadowoleni z otrzymywanych posiłków dwudaniowych.

Dodatkowo został zrealizowany cykl warsztatów  o zdrowym odżywianiu dla OS aktywnych. Koordynator przeprowadził nabór 10 aktywnych seniorów. Zatrudniony dietetyk w dniu 18.10.2022r., 15.11.2022r. i 13.12.2022r. przeprowadził trzy warsztaty o zdrowym odżywianiu w obiekcie Fundacji Przystań w Ścinawie.  Nabór dla seniorów miał formę otwartą. Podczas warsztatu wykorzystane zostały materiały edukacyjne opracowane przez autora modelu. Zajęcia były przeprowadzone przez dietetyka we współpracy z instruktorami i składały się z części teoretycznej (ok. 3 godziny) oraz części praktycznej (ok. 2 godziny).  Przygotowane potrawy przez seniorów zostały przez nich zdegustowanie
i skonsumowane. Były to również spotkania integracyjne, podczas których zdobywali wiedzę o zdrowym odżywianiu i umiejętności wykorzystania jej w życiu codziennym.