15.09.2023r. w Ścinawie odbyły się już VI Dolnośląskie Mistrzostwa Nordic Walking Uczestników Warsztatów Terapii Zajeciowej.
W Mistrzostwach wzięli udział uczestnicy z 35 Warsztatów, mieszkańcy z 20 powiatów Dolnego Śląska. Do Ścinawy przyjechało ponad 300 osób, w tym 280 zawodników z różnymi niepełnosprawnościami, którzy rywalizowali na trasach 500 m, 800 m, 1200 m, 2000 m i dla 3 wózkowiczów ❤️. Nad prawidłowym marszem i bezpieczeństwem czuwał sędzia główny Pan Bogusław Grygorowicz oraz sędziowie boczni. Wszyscy zawodnicy otrzymali złote medale, a zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy. Każda Drużyna wyjechała ze Ścinawy z dyplomem i z pucharem okolicznościowym . Była świetna zabawa, integracja, radość, bezpiecznie, słoneczna pogoda oraz smaczny poczęstunek. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie powrócili do swoich miejscowości ❤️.
Do zobaczenia za rok . Projekt był realizowany ze środków PFRON (24.000 zl.)przekazanych przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego oraz środków Fundacji Przystań w Ścinawie ( 5.000 zł.)