„Fundacja Przystań w Ścinawie” w 2022r. realizuje projekt ze środków rządowych programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+”  na lata 2021-2025. Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrzpokoleniowa. Projekt realizowany jest dla 50 osób mieszkujących w Gminie Ścinawa, w tym 10 podopiecznych Fundacji i 15 i osób niepełnosprawnych.

W ramach realizacji projektu pn. „Twórcza PRZYSTAŃ dla Seniorów”, rozpoczęły się zajęcia w bloku 1 pn. „Twórcze dłonie Seniora” prowadzone przez Panią Katarzynę Świderską prowadzącą Centrum Florystyczne w Oborze, pasjonatkę kwiatów i ogrodów. Na zajęciach zaplanowano przekazanie ważnych informacji o roślinach i kwiatach oraz ich odpowiedniej pielęgnacji, naukę wykonywania różnorodnych okolicznościowych kompozycji kwiatowych. Zajęcia prowadzone są w pięknej scenerii ogrodu Fundacji.

Już po kilku zajęciach powstały pierwsze przepiękne kompozycje kwiatowe.

Projekt jest realizowany w ramach:  Program Wieloletni na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021-2025.

WhatsApp Image 2022-08-24 at 15.33.09 (1)

Zdjęcie 1 z 10