Podopieczni Fundacji „Przystań” w Ścinawie nie mogli sobie wymarzyć lepszego prezentu na Święta Bożego Narodzenia. W miniony czwartek, 14 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie specjalnego busa do przewozu osób niepełnosprawnych- tym samym usprawniono funkcjonowanie placówki.
Na spotkaniu obecni byli: dyrektor Wydziału ds. Osób Niepełnosprawnych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego- Bogusława Kulińska, prezes Zarządu Re-Wo w Lubinie- Elżbieta Wojszwiłło-Tarnowska, ekspert ds. promocji i informacji w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych we Wrocławiu- Marcin Mazurek, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubinie- Alina Tarczyńska, burmistrz Ścinawy- Krystian Kosztyła oraz przewodniczący Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych- Dariusz Jankowski. W uroczystości wzięli również udział uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Uśmiech” w Ścinawie.
Nie mogło zabraknąć proboszcza ścinawskiej parafii, ks. Andrzeja Pławiaka, który dokonał poświęcenia samochodu. Koszt busa to 136.900,00 zł, zakup samochód sfinansowany został przez: PFRON, Fundację KHGM Polska Miedź, Gminę Ścinawa oraz środki własne Fundacji „Przystań” w Ścinawie.
Po części oficjalnej zaproszeni goście mogli obejrzeć przedstawienie, które było jednocześnie elementem spotkania podsumowującego inny, realizowany przez ścinawską fundację projekt pn.: „Inwestuję w swoją przyszłość”.

Więcej zdjęc na :https://www.facebook.com/wtzusmiech/posts/1716813831711247