W ramach realizowanego projektu „Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu” finansowanego ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej  programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020, Seniorzy pojechali do Lubina do kina Helios na polską komedię romantyczną „Serce nie sługa”.

„Serce nie sługa” to film o poszukiwaniu miłości. To zabawne i przejmujące spojrzenie na współczesne związki. Związki ludzi, którzy przestali wierzyć w miłość, choć w głębi duszy, właśnie na taką prawdziwą miłość długo czekają. Nie jest jednak łatwo odnaleźć swoją drugą połówkę, nawet jeśli spędza się bardzo dużo czasu na randkowaniu. Daria i Filip – główni bohaterowie filmu znają się od lat i są najlepszymi przyjaciółmi. Filip to klasyczny „Piotruś Pan” i łamacz damskich serc. Po kolejnej, upojnej nocy, gdy obudzi się obok nowo poznanej dziewczyny, poczuje, że chce zmienić swoje życie i nadać mu sens. Przypomni przyjaciółce Darii propozycję, którą złożył jej kilka lat temu. Jeśli do trzydziestki nie będą w poważnych związkach, to pobiorą się i razem wychowają dziecko. Daria na początku sceptycznie nastawiona do tego pomysłu, w końcu się poddaje i ulega namowom przyjaciela. Każde z nich w pewnym momencie będzie musiało odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to, co ich łączy to przyjaźń, czy jednak kochanie? To historia, która bardziej niż uczucie pomiędzy parą ma pokazać ich pragnienie posiadania dziecka. A wręcz mocniejszy nacisk jest położony na postać Filipa i jego podejście do tematu, które definiuje zaprezentowaną w filmie przemianę. Czasem można odnieść wrażenie, że reżyser nie do końca wie, czy ważniejsze ma być romantyczne uczucie w kształtowaniu postaci, czy kwestia chęci posiadania potomstwa.

W chwili, gdy ich życie nabierze zupełnie nowego smaku los pokrzyżuje ich plany. Czy miłość faktycznie potrafi przetrwać wszystko? A przede wszystkim – czy trwa wiecznie?  Jednak koniec filmu z nagłym zwrotem akcji i głębszym przemyśleniem. Roma Gąsiorowska i Paweł Domagała tworzą sympatyczny duet, który można w tym filmie bardzo polubić, nawet jeśli są dostrzegalne zgrzyty w przejściu z mającej sens przyjaźni do miłości.

 

Dodano: 15.10.2018 r.