Rozpoczynamy organizację ciekawej oferty kulturalnej dla Seniorów biorących udział w projekcie „Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu”. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizujemy projekt programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020. Zaplanowany w projekcie rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, realizowany będzie poprzez działania:
- a) Senior na szklaku – wyjazdy edukacyjne dla seniorów ( w celu rozbudzania zainteresowań, zwiedzanie obiektów sakralnych/ Muzeum/ Ogrody
- b) Senior w kinie i teatrze – 4 wyjazdy do kina na filmy wybrane przez Seniorów oraz 4 wyjazdy na spektakle teatralne korzystając z ciekawej oferty „Jesieni teatralnej” w CK Muza w Lubinie.
- c) KULTURALNY KLUB DYSKUSYJNY – seniorzy będą uczestniczyli w wyjazdach- w spektaklach teatralnych i w seansach kinowych, a następnie będą odbywały się pogadanki na temat – sztuki, wrażeń z filmu i poruszanej problematyki.
W dniu 29.08.2018r. grupa uczestników projektu pojechał do Lubina do kina Helios na seans filmowy pt. „MAMMA MIA”.
Po seansie obył się Kulturalny Klub Dyskusyjny, gdzie uczestnicy omówili fabułę filmu. Jest to kontynuacja filmu sprzed 10 lat. Podobała się przepiękna wyspa Kolokairi, gdzie w każdym zakamarku wybrzmiewają nieśmiertelne przeboje ABBY. „Here We Go Again” jest mieniącą się wieloma barwami muzyczną pocztówką o zapachu adriatyckiej bryzy, dzięki której bez trudu można poczuć wakacyjne wibracje. Dziesięć lat po premierze przebojowego musicalu ulubieni bohaterowie wielu widzów na całym świecie wracają, by tanecznym krokiem i z uśmiechem na ustach zarażać pozytywną energią oraz bezkompromisowym optymizmem. Jest to przepięknie nakręcony musical, a dość umiejętnie wątki zaznaczone w 2008 roku rozwijają się pod gorącym słońcem, gdzie córka Donny, Sophie (Amanda Seyfried), przygotowuje się do wielkiego otwarcia wyremontowanego hotelu – „oczka w głowie” jej matki. Jednocześnie w formie luźnych retrospekcji reżyser cofa się do końcówki lat 70. i pokazuje okoliczności, w jakich młoda Donna trafia do Grecji i poznaje Billa, Harry’ego i Sama – słynne ojcowskie trio z „jedynki”.
W 2008 roku twórcy musicalu połączyli opowieść odpowiednio z partami wokalno-tanecznymi i wpletli w fabułę utwory ABBY. Obecny reżyser zadanie miał utrudnione, ponieważ oprócz podobnego wyzwania doszła jeszcze żonglerka czasem. Akcję współczesną i tę sprzed 30 lat należało zgrać zarówno ze sobą, jak i z mocno już wyeksploatowanym przez „jedynkę” repertuarem rozśpiewanych Szwedów. Brytyjski reżyser poradził sobie z tym co najmniej poprawnie. Rozdzielona na dwa tory opowieść spotyka się w odpowiednim momencie, a mniej znane piosenki ABBY – dzięki świetnej aranżacji i choreografii – nie ustępują miejsca szlagierom.
Fabuła lekka podkreślająca, że miłość i niezależność jest bardzo ważna w życiu kobiet. Ostatnią finałową piosenkę „Super-Trouper” wszyscy nucili jeszcze długo po wyjściu z kina.
Dodano:29.08.2018 r.