Projekt „Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu” jest realizowany już dziewiąty miesiąc. Nasza wycieczka do ZOO wrocławskiego jest już ostatnim punktem projektu. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizujemy projekt programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020, Fundacja Przystań w Ścinawie zrealizowała wszystkie zaplanowane zadania.  Celem projektu był rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrz i międzypokoleniowa.

„Senior na szlaku” W dniu dzisiejszym zwiedzaliśmy Wrocławskie ZOO w klimacie jesienno-zimowym.

Podczas 2-godzinnego spaceru po AFRYKARIUM, uczestnicy mieli niepowtarzalną okazję na bezpośrednie spotkanie z opiekunami rekinów, hipopotamów, kotików, pingwinów czy manatów!

Dowiedzieliśmy się ile ryb żyje w zbiorniku Morza Czerwonego?; Jaką masę ciała osiągnęła Rumba?; Czy płaszczka i rekin to bliscy kuzyni?; Jakim zabiegom pielęgnacyjnym ochoczo poddaje się żółw Stefan?; Jak odróżnić Gumle od jego brata Armstronga? Te wszystkie ciekawe informacje przekazali nam opiekunowie zwierząt i opowiedzieli nam o codziennym życiu swoich podopiecznych.

Afrykarium to obiekt prezentujący życiodajne wody Afryki, został otwarty w dniu 26 października 2014 r. To kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu. Łącznie znajduje się tu 19 basenów i zbiorników przedstawiających m.in. rafę koralową Morza Czerwonego, hipopotamy nilowe, ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki. Głębiny Kanału Mozambickiego, gdzie występują rekiny, płaszczki i inne duże ryby pelagiczne można podziwiać z podwodnego, akrylowego tunelu o długości 18 m. Kolejna ekspozycja poświęcona jest Wybrzeżu Szkieletów w Namibii, gdzie prezentowane są pingwiny przylądkowe (tońce) oraz kotiki afrykańskie. Dżunglę otaczającą rzekę Kongo reprezentują zaś krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki zwane także syrenami oraz kilkanaście ptaków swobodnie fruwających nad głowami zwiedzających. W kompleksie Afrykarium znajdą się też: sala konferencyjna i edukacyjna, restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.
W lutym 2017 r. Afrykarium znalazło się na liście 7 cudów świata zoologicznego obok trzech ogrodów europejskich i trzech amerykańskich. Cuda wybrano spośród wszystkich ogrodów na świecie których jest ok. 5.000. To wielki zaszczyt i wyróżnienie!

Projekt „Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu” jest realizowany już dziewiąty miesiąc. Nasza wycieczka do ZOO wrocławskiego jest już ostatnim punktem projektu. Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizujemy projekt programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020, Fundacja Przystań w Ścinawie zrealizowała wszystkie zaplanowane zadania Celem projektu jest rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrz
i międzypokoleniowa.

 

Dodano: 20.12.2018 r.