„Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu”.  Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizujemy projekt programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020. Zaplanowany w projekcie rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, realizowany będzie poprzez działania „Senior w kinie i teatrze”.

Dzisiaj byliśmy w kinie Helios na polskim filmie pt. „DYWIZJON 303”.

Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę – Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

W czasach, gdy każdy dzień mógł być ostatnim, nie wahali się wykonywać ewolucji powietrznych na granicy szaleństwa. Nikt nie latał tak jak oni. Ich ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków, czym jest prawdziwe bohaterstwo. Film opowiada nie tylko o spektakularnych akcjach, w których brali udział podczas Bitwy o Anglię, ale pokazuje również ich życie prywatne – kogo kochali, kogo stracili i za kim tęsknili. Wątek filmu kończy się w momencie, gdy odwiedza ich król Anglii i w rozmowie skupia się na sukcesach polskich lotników.

Widzowie po seansie rozmawiali w KULTURALNYM KLUBIE DYSKUSYJNYM o filmie, gdzie z dumą opowiadali o przepięknych historiach naszych bohaterów, jak również o stworzonych wspaniałych efektach lotów i scen walk w przestworzach.

 

Dodoano: 13.09.2018 r.