Każdy jest ważny – Seniorzy w działaniu”.  Dzięki otrzymanym środkom finansowym z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej realizujemy projekt programu rządowego na rzecz aktywności społecznej osób starszych na lata 2014-2020. Zaplanowany w projekcie rozwój aktywności społecznej osób starszych oraz integracja wewnątrz i międzypokoleniowa, realizowany jest poprzez działania „Senior w kinie i teatrze”.

W dniu 01.12.2018r. Seniorzy mogli oglądać spektakl czarna komedia pt. „Człowiek bez twarzy”.

Tytułowym „człowiekiem bez twarzy” jest– Rafał, który wyznaje w życiu jedną zasadę – spełnia oczekiwania innych wobec swojej osoby i oszukuje wszystkich dokoła. Uwodzi pracownicę banku,
w którym pragnie zaciągnąć duży kredyt dla swej firmy, tylko dlatego, że wyczuwa, że ta tego pragnie. Oszukuje żonę, a gdy ta odkrywa jego zdradę – stara się ratować swe małżeństwo tylko dlatego, że tak wypada. Niezmiennie posługuje się kłamstwem także w działalności biznesowej – prowadzi firmę sprzedająca przez Internet buble zamiast markowych towarów, bo uważa, że klienci chcą być oszukiwani płacąc połowę ceny i wierząc, że kupują pełnowartościowy produkt. I wszystko może trwałoby nadal na niezmiennych zasadach, gdyby nie pojawiła się pewna niewygodna okoliczność, gdzie ciało Rafała buntuje się i bohater mdleje zawsze wtedy, gdy… kłamie. Ta przypadłość staje się z jednej strony źródłem komicznych sytuacji, a z drugiej jednak skłania bohatera do refleksji nad swym dotychczasowym, opartym na kłamstwie życiem.

Dodano: 01.12.2018 r.